Kömürün Başkenti Zonguldak'ta Marka Şehiri Konuştuk

 

 

http://www.milliyet.com.tr/komurun-baskentinde-hedef-turkiye-markasi-zonguldak-yerelhaber-2497170/

 

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı(BAKKA) tarafından Zonguldak’ın sahip olduğu potansiyel değerlerin markalaştırılması ve kentin imajının güçlendirmesi amacıyla Zonguldak hediyelik eşya ve markalaştırma çalışmasının toplantısı yapıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan ve hedeflerinin kent kimliği ve marka oluşturmak olduğunu söyleyen BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar, ‘Hatıra olarak götürebilecekleri alternatif ürün örnekleri tasarlamaya çalıştık. Aslında artık bundan sonraki hedefimiz kent kimliği ve markası oluşturmak. Bu kapsamda da bu çalışmalarımızı başlattık. Ajansımızın sorumlu olduğu diğer üç ilimiz Karabük ve Bartın’a da bu çalışmalarımızı yansıtmayı planlıyoruz. Tekrar katılımlarınız için teşekkür ediyorum’ dedi.
Subbrand Marka ve Reklam Ajansı Başkanı Mustafa Solmaz, şehir markalaşması hakkında katılımcılara yaptığını sunumda, ‘Türkiye artık çok farklı boyutta ilerlemekte. Artık kendisiyle rekabet eden ya da kendi içine dönük bir ekonomi değil, uluslararası arenaya çıkan, global pazarlarda yarışan bir ekonomi haline geldi. Global pazarlarda yarışmak çok güzel bir şey. Mal, ürün ve hizmetlerin yayımını sağlamak güzel bir şey ama bunun bir de getirisi var artık farklı kurallar geçerli oyunun kuralları değişiyor’ şeklinde konuştu.
Sunum sonrası açıklamalarda bulunan Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldak’ın tanıtımı için yapılan ürünlerin güzel olduğunu ve büyük bir uğraş sonucunda ortaya çıktığını belirtti. Vali Çınar, "Çağ profesyonelliğin, iş profesyonellerin işi. Dünyayla başka şekilde rekabet edemeyiz. Şehrimizin tanıtımıyla ilgili olarak yapılan çalışmalar fena değil. Mutlaka kimse mükemmel olmadığı gibi, daha iyisini daha güzelini aramaya devam edeceğiz. Ama halı hazırda ortaya çıkarılmış olan eserler büyük bir uğraşın emeğin neticesinde ortaya çıkmış. Tanıtıma yönelik ürünler fena değil, güzeller. Hepsi Zonguldak’ı hem yerel, hem ülke geneli, hem de uluslararası da tanıtmak gerekiyor. Bunun için emek sarf eden bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum" dedi.
Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Kozlu Kaymakamın Ahmet Karakaya, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, TSO Başkanı Metin Demir, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Vekili Ali Azar, BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar, Zonguldak İl Meclis Başkanı Necdet Karaveli, Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel katıldı.

-->